Palestiina versus Iisrael: ühe konflikti lühilugu
Tulevikuvõimalusi vaagides jääb sõelale vaid kahe riigi lahendus: üks riik juutidele, teine araablastele. Kuidas selleni jõuda, on aga endiselt lahtine.
Rahvusvaheline õigus Venemaa Föderatsiooni välispoliitilistes dokumentides
Perestroika aegadel küsiti teravmeelselt: kui võim kuulub rahvale, siis kellele ta tegelikult kuulub? Me võime selle küsimuse nüüd ümber sõnastada: kui Venemaa viitab rahvusvahelisele õigusele, siis millele ta tegelikult viitab?
Moskva ämblikuvõrk Ameerika kohal
Venemaale saadetud kümme agenti olid tõenäoliselt vaid "jäämäe tipp".
Veel mõtteid Euroopa Nõukogu tulevikust
Eesti poliitika Euroopa Nõukogu suunal vajab minu hinnangul põhjalikumat arutelu, sest muutused seal on paratamatud. Peame otsustama, kas jääme pealtvaatajateks või osaleme nende suunamises.
Tony Judt, in memoriam
Ühest küljest võib Tony Judti pidada väga oluliseks 20. sajandi Euroopa intellektuaalse ajaloo uurijaks, teisest küljest aga tänapäeva üheks hinnatumaks Lääne intellektuaaliks.
Tšerkessi genotsiid ja Sotši olümpia
Sotši olümpiamängude suusarajad hakkavad kulgema üle tšerkesside tapetud esivanemate kontide.
Sergei Stepašin: elada on parem, kui naabritega on head suhted
Venemaa praegusel poliitilisel ja majanduslikul arenguetapil ei ole meil vaenlase kuju mitte millekski vaja, kinnitab Venemaa ekspeaminister intervjuus Kadri Liigile.
Eliminatsionism: kuidas muuta rahvusvahelist õigust?
Lugesin mai Diplomaatiast kaitseväelase Rene Toomse kirjutist "Rahvas sõjas. Väikeriigi võimalus olla suurem suurriigist", kus ta kirjutab, et tänapäevane sissisõda suurema riigi vastu võib olla vägagi edukas.