Eesti kultuur kui tõlkekultuur: mõned ajaloolised ja statistilised ekskursid
In memoriam Enn Soosaar ja Linnart Mäll
Enn Soosaar kui poliitik ja diplomaat
Enn ei pidanud kunagi tegutsema parteipoliitikuna - Ennul oli õnn, võimalus ja saatus tegutseda Eesti Poliitikuna.
Hurtsiku rohetav, hägune ja moonutav aknaruut
Eesti riigi noorus ja väiksus ning ajaloolised iseärasused ongi üks põhjus, miks siinmail ei ole säärast välispoliitilist debatti kui näiteks USAs, Suurbritannias või Prantsusmaal.
Vähem teraapiat, rohkem strateegiat!
Eesti mõjutamishoovad on loomulikult väiksemad kui suurriikidel, kuid ka meie nõudmised ja huvid on pisemad ja omad lahendusteed peavad kusagil olema ka meie jaoks.
Mälli mõtteilma allikad
Mälli suurim sõnum kaasajale oli tema iseseisvus ja murdumatus. Ta ei ujunud kaasa ühegi konjunktuuriga, vaid oli alati tema ise.
Linnart Mäll - autoritaarne demokraat
Inimesena järgis ta hierarhiat ja lähtus tõdemusest, et igal asjal on oma koht, igal inimesel on aujärg, mille ta on saavutanud oma hingesuuruse ja tegudega, aga mitte karjerismi ega ametiredeli abil.
Kõige idapoolsem lääs ja kõige läänepoolsem ida
Eestit külastanud Türgi Euroopa Liidu asjade minister ja pealäbirääkija Egemen Bağış leiab Diplomaatiale antud usutluses, et tema maa saamine euroliidu liikmeks on vältimatu, sest Euroopale on Türgit vaja rohkem, kui Türgile Euroopat. Intervjueeris Kaarel Kaas.
Mälestusi sõjajärgsest ja 90ndate keskpaiga Ungarist läbi USA saadiku ja tema proua silmade
Jättes kõrvale tõsiteaduslikud ajaloolised uurimused rahvusvaheliste suhete ja diplomaatia teemadel ei saa just väita, et diplomaadi elu ja tööd kirjeldavaid raamatuid ülemäära palju ilmuks.