Avalikkuse suhtumine Leedu relvajõudude muutumisse
Kuvand, mille kohaselt sõdur kaitseb kodumaad kus tahes maailma nurgas, on Leedu ühiskonnale veel päris võõras.
Euroliidu liikmesus, masu ja Läti sisu*
Sügisesed valimised on Lätis erilise tähtsusega.
Leedu energiajulgeolek pärast Ignalina tuumaelektrijaama sulgemist
Leedu energiapoliitika põhisuunaks on ka edaspidi kindel soov olla tuumaenergiariik, uue tuumajaama rajamine suurendaks omakorda ka kogu piirkonna energiajulgeolekut.
Läti välispoliitika: edasi läbi raskete aegade
Edukas välispoliitika on võimalik ainult siis, kui vahendid ja eesmärgid on tasakaalus. Viimastel aastatel on Läti välispoliitikas vahendid kippunud eesmärkide ees domineerima.
In Memoriam: Lech Kaczyński
Sel kuul toimunud õnnetus on kohutav. Kuid see ei kalluta Poolat teelt edu suunas - teelt, millest tema naabritel on ainult võita.
Nord Stream: Eesti kaotatud lahing
Kas Eestit pimestas unistus "põhjamaisest solidaarsusest", arvamus, et eriti Rootsi järgib Eesti julget eeskuju ja blokeerib torujuhtme?
Eesti lähimad sõjalised liitlased
Läti ja Leedu kaitsereforme tuleb tähelepanelikult jälgida. Neid ei ole mõtet väga kiiresti ei hukka mõista ega heaks kiita.
Kas Leedu välispoliitika muutub isikukeskseks?
Nõrga valitsuse tõttu on Leedu välispoliitikas hakanud tooni andma isikupärasem presidendistiil. President rõhutab retoorikat ja stiili, aga sisu pole veel kuigi selge.
Leedu: uued luuad, vanad probleemid
Ühiskonna ootus, et poliitilises eliidis ja üldse poliitikas toimuksid tegelikud muutused, on väga kõrge. Kõik on suunanud pilgud presidendile.
Balti energia ja julgeolek
Praeguseid energiapoliitilisi otsuseid tunnetatakse alles ülejärgmiste valimiste ajal.
Jahe kevad, kuum sügis: mõned tähelepanekud Läti poliitikaelust
Lätis, kus asjad pole sageli sellised, nagu nad võivad paista, on käesolevat kevadet tervitatud kui stabiilsuse ja konsolideerumise aega.