Jäta menüü vahele

Diplomaatia

Must Manner. Must auk

Nr 70 • Juuni 2009

Must Manner. Must auk

Ega me üldiselt Aafrikast üleliia palju ei tea ega märka. Seda isegi mitte ainult Eestis, vaid teatud määrani läänemaailmas laiemalt.

Nr 70 • Juuni 2009

Aafrika - kirevus ühtsuses

Rahu ja õitsengut tänases Aafrikas ei paista. Mitmed probleemid nagu maa kõrbestumine ja vaesumine pigem süvenevad. Ometi peitub Aafrikas tohutu potentsiaal, mis vallandudes kõigutab kogu maailma väga tugevasti.

Nr 70 • Juuni 2009

Maailmarevolutsioonist majandusliku ekspansionismini

Hiina-Aafrika suhte areng alates 20. sajandi keskpaigast: keskendumine maavaradele ei luba arendada vaeste Aafrika riikide majanduste teisi harusid.

Nr 70 • Juuni 2009

Somaalia sidemees

Somaalias toimuva tagajärjed võivad kõige halvemal juhul olla palja ihusilmaga näha mõne Tallinna kõrghoone ülemisel korrusel asuvast šikist kokteilibaarist.

Nr 70 • Juuni 2009

Jaakobi redel

Zuma või mõne teise temasarnase populisti esilekerkimine Lõuna-Aafrikas oli võib-olla vältimatu. Nüüd seisab küsimus selles, kas ta suudab rakendada kampaania ajal ilmutatud populistliku energia üleriikliku muutustelaine teenistusse või hakkab tema administratsiooni iseloomustama jõhker ümberjagamine ja teatavate jõudude soosimine.

Nr 70 • Juuni 2009

Lissaboni leping Saksamaa õiguse kaalukausil

Läinud suvest saati, kui iirlased oma referendumil Lissaboni lepingule „ei" ütlesid, teab enamik eurooplasi, et Lissaboni leping reguleerib Euroopa Liidu reformi. Ent vähesed teavad, et tänaseks on veel üks riik peale Iirimaa, kes seda lepingut ratifitseerinud ei ole - nimelt Saksamaa. Veelgi vähemad teavad põhjust, miks see nii on. Saksamaa poliitikud, tavaliselt tuntud ühise Euroopa idee eestvedajatena, muidugi ei soovi selle ebamugava teabe suure kella külge panemist.

Nr 70 • Juuni 2009

Märkmeid reisist Mauritaaniasse

Kõrbeliiva pealetungi ja telklinnaku suuruse järgi saab hinnata ka järgmise poliitilise režiimi stabiilsust.

Nr 70 • Juuni 2009

Aafrika – viimane moderniseeruv maailmajagu

Kõrge sündimus ja seda tasakaalustav kõrge suremus on Aafrikas alles asendumas kaasaegse rahvastiku taaste tüübiga, mille tunnusjoonteks on pikk eluiga ja madal sündimus. Üleminekuga kaasnevad riskid ja konfliktid...

Nr 70 • Juuni 2009

Suunamuutused Prantsusmaa Aafrika poliitikas

Millised on Prantsusmaa huvid Aafrikas 21. sajandi algul, kuhu paigutub Must Manner Prantsuse välispoliitilisel maastikul ning milles seisneb paljuräägitud rupture Prantsusmaa ja Aafrika vahelistes suhetes?

Nr 70 • Juuni 2009

Õhk, vesi ja toit Somaalias

Piraatlusest lahtisaamiseks tuleks stabiliseerida julgeolekuolukord maismaal, elavdada majandus ning panna Somaalia riigina toimima.

Nr 70 • Juuni 2009