Jäta menüü vahele

Diplomaatia

Pilk ida suunas

Nr 69 • Mai 2009

Pilk ida suunas

Hetkiti tundub, et maailm aastal 2009 on drastiliselt erinev maailmast aastal 2008. Barack Obama presidendiks tõusuga oleksid George W. Bushi aegsed vastasseisud - USA ja Iraagi, USA ja Iraani, USA ning Venemaa, jne vahel - justkui oma kaalus kaotanud, muutunud vähem tõsiseks. Üleüldine lepituse vaim lehvib Euroopa kohal, ühiseks vaenlaseks vaid majanduskriis - või vähemalt nii tundub, kui kuulata kontinentaal-Euroopa välispoliitiliste arutelude peavooluargumente: inimesed loodavad, et vanad, painajalikult lahenduseta probleemid saab ära unustada, alustada puhtalt lehelt, vajutada reset-nuppu.

Nr 69 • Mai 2009

Õnnetina valamine Gaza maaribal

Täites oma esmased eesmärgid Hamasi ründamisel Gazas, võis Iisrael kahjustada püsiva rahu lootust palestiinlastega.

Nr 69 • Mai 2009

Mis värvi on demokraatia Tais?

Püüe Tai uudiseid müüa lihtsa ja selge sõnumi abil ei teeni oma eesmärki - seletada, mis Tais tegelikult toimub.

Nr 69 • Mai 2009

Miks paistab Teheran nii jäigana?

Iraani strateegid on veendunud, et täpselt samasuguseid eesmärke nagu Iraagi puhul, püütakse nüüd teostada Iraani puhul.

Nr 69 • Mai 2009

Afganistani mägi

Personaalne essee 1987-2008

Nr 69 • Mai 2009

Saksamaa ja Venemaa – Onu Vladi karukaisutus

Saksamaa suhted Vladimir Putini Venemaaga on tänapäeva Euroopa poliitika üks hämmastavamaid ja muret tekitavamaid külgi. Saksamaa on nii Venemaa suurim kaubanduspartner kui ka suurim liitlane. Just Saksamaa tõkestas NATO laienemise. Just Saksamaa muutis ELi esialgu karmi suhtumist pärast Venemaa sissetungi Gruusiasse.

Nr 69 • Mai 2009

Teisaldatud, aga mitte unustatud – Pronkssõduri vendeta sakslase pilguga.

The king is gone, but he's not forgotten - kuningas on langenud, kuid mitte unustatud - laulis kunagi 1978. aastal Kanada-Ameerika kitarri-rock'i ikoon Neil Young. Ta pidas kuninga all silmas Johnny Rottenit, kurikuulsa Briti punkansambli The Sex Pistols anarhistlikku lauljat, kes koos oma bändiga valas välja Suurbritannia No Future põlvkonna ängid ja tungid.

Nr 69 • Mai 2009