Jäta menüü vahele

Diplomaatia

Jõhkruse ja selle meeldetuletuse aasta

Nr 136 • Detsember 2014

Jõhkruse ja selle meeldetuletuse aasta

Käesolev aasta tähendab „jõhkruse paljunemist“, nagu kirjutab Diplomaatia avaartiklis praegune Euroopa Parlamendi saadik ja endine välisminister Urmas Paet. On ju sel aastal toimunud Venemaa sissetung Ida-Ukrainasse, Krimmi okupeerimine ja annekteerimine –rahvusvahelise õiguse jõhker rikkumine. Kuid Paet puudutab ka meist veelgi rohkem lõunas toimuvat.

Nr 136 • Detsember 2014

Euroopa/Eesti pehme jõud versus jõhkruse paljunemine

Mul on hea meel, et praeguses järjest keerulisemaks muutuvas rahvusvahelises julgeolekuolukorras on Eestil piisavalt välispoliitilist kogemust, et selles ettearvamatus ja kiirete muutuste õhustikus efektiivselt toime tulla ja oma julgeoleku ning heaolu eest seista.

Nr 136 • Detsember 2014

Sõdade juubeliaasta 2014: kuidas maailm on muutunud?

Tšetšeenia sõjast möödub 20 ja Afganistani invasiooni algusest 35 aastat.

Nr 136 • Detsember 2014

Teekond läbi Türgi Kurdistani

Kohapeal paistab elu turvalisem kui telepildis.

Nr 136 • Detsember 2014

Islamiäärmuslased on loonud eduka narratiivi ...

Kuidas me peaksime kutsuma Islamiriiki.

Nr 136 • Detsember 2014

Antonela Capelle-Pogacean: ideaalses maailmas vähemusi ei ole

Pariisi Poliitikauuringute Instituudi teadlane ja politoloogiadoktor Antonela Capelle-Pogacean rääkis ajakirjanik Urve Eslasele, et vähemuste ja immigrantide probleemina nägemise taga pole mitte niivõrd see, et inimesed Euroopas oleksid kuidagi sallimatumaks muutunud, vaid poliitikute kalduvus kasutada vähemusi põhjusena riikide ees seisvate probleemide seletamisel.

Nr 136 • Detsember 2014

Uus maailmakord Kissingeri ja Fukuyama käsituses: kes oleme, kes võiksime olla

Arutelud uue maailmakorra üle on hoogustunud viimase 100 aasta jooksul peamiselt neljal korral: Woodrow Wilsoni eestvõttel peale Esimest maailmasõda, mil sündis Rahvasteliit, pärast Teist maailmasõda, mil sarnased arutelud viisid ÜRO, ELi, NATO, Bretton Woodsi institutsioonide sünnini, pärast külma sõda, ja aastal 2014 on arutelu maailmakorra üle rahvusvahelises meedias ja kirjanduses taas aktuaalne.

Nr 136 • Detsember 2014