Determinismi peibutused
Geostrateegia teoreetikud ei arvesta arvamatute inimlike faktorite olemasoluga.
Pärast valimisi: parem- ja vasakpoolsed Ungaris
Lähiminevikule silmavaatamise asemel otsustas Ungari 1989. aastal selle unustada. See kujundab tänini riigi poliitikat, hoiab sotsialiste võimul ja on kergitanud silmapiirile majanduskriisi ohu.
Euroopa Liit hädade küüsis
Õigusriigi mõiste rakendamine tekitab ühenduses ebaselgust.
1989. aasta tagantjärele tarkusega: 20 aastat hiljem
Lääne arusaam demokraatiast oli selles mõttes vägagi puudulik, et ei osatud arvestada kommunismilt päritud kultuurilise kapitali rolliga demokraatia edendamises ja kodanikutunde tekitamises.
Autoritaarne kapitalism ja riigimajanduslikud jõud
Poliitikast on taas saanud ülemaailmsete turusuhete osa, kuid moel, mis kujutab demokraatiale tõsist ohtu.
Euroopa Liit ja selle eesistuja Suurbritannia
Tuleb pidada saatuse irooniaks, et ELi ajaloo ühe raskeima kriisi ajal võtab liidu juhtimise üle just Suurbritannia, riik, mis end Euroopaga üldse ei samastagi. Ometi on kriisist väljapääs olemas, väidab György Schöpflin.
Iisrael ja Liibanon: lahing modernsuse nimel
Iisraeli hiljutise Liibanoni-vastase sõja tagapõhi on soov säilitada modernsuse monopol Lähis-Idas. György Schöpflin väidab, et selle lõppemine on vältimatu ning ühes sellega lõpeb Iisraeli eristaatus piirkonnas.
Euroopa lõimumine 50
Euroopa Liidul on aeg leida värskest pinnasest võrsuvad uued narratiivid, mis taaselustaksid ühis-Euroopa rajamise algusaastate idealismi.
Tururadikalism ja selle ohvrid
Praegust majanduskriisi on enamasti analüüsitud kui finantssektori kokkuvarisemist, kuid see on tõstatanud ka olulisi küsimusi riigi osa kohta tänapäevases majandussüsteemis. Alates 1945. aastast on suhtumine sellesse rolli väga suurel määral muutunud.