Marin Mõttus
Autor
Marin Mõttus
välisministeeriumi üleilmse eestluse erivolitustega diplomaatiline esindaja
Teemad:
Viimati uuendatud: 05. veebruar 2021, 09:40

Ameerika Ühendriikide presidendi Joe Bideni meeskond on asunud Iraani tuumaleppega jõuliselt edasi liikuma. Biden sai küll pärandiks mänguväljal tugevad kaardid, kuid vastane on ometigi tülikas, sest alati pole kerge mõista, mis mängu Iraan täpselt mängib. Kuidas tõlgendada Iraani praegusi üsna sõjakaid sõnumeid, mida lähikuudel ilmselt veelgi kuulda saame?

23. veebruar 2021

Iraaniga peetava sõja oht on eskaleerunud viimaste sündmustega.

Nr 194 • Oktoober 2019

Kas ja kuidas väljaspool oma päritolumaad elavad inimesed saaksid aidata kaasa päritolumaa julgeolekule, millised on Eesti ja teiste riikide kogemused siin ning kas see on poliitikasuund, millega riigid aktiivselt tegelevad?

Nr 210 • September 2022

Me peaksime arvestama portugalikeelse maailma tugevneva positsiooniga maailmas.

Nr 112 • Detsember 2012
Kim Ghattas. Black Wave: Saudi Arabia, Iran, and the Forty-Year Rivalry That Unraveled Culture, Religion, and Collective Memory in the Middle East. Henry Holt and Company, 2020, 400 lk

Kim Ghattase „Musta lainet“ maksab lugeda eelkõige seetõttu, et autor lähtub islami maailma analüüsimisel selle sisemisest loogikast, mitte suhtest Läänega. Ta ei pea sunni/šiia vastasseisu paratamatuseks ega arva, et kõiges halvas on süüdi Iraan. Ta usub, et üksikisiku – näiteks ajakirjanik Jamal Khashoggi – vastuhakul on mõte: nendest ja neile ta kirjutabki.

Nr 208 • Veebruar 2022
Paul Danahar. „The New Middle East. The world after the Arab Spring“. First published in 2013, revised and updated in 2014.

Jumal on Lähis-Itta naasnud, arvab Paul Danahar.

Nr 141 • Mai 2015