Tomas Jermalavičius
Autor
Tomas Jermalavičius
Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse teadusjuht / teadur
Teemad:
Viimati uuendatud: 01. veebruar 2021, 00:00

Kaitsekulutuste suurus ei pruugi päästa poliitilisest ja ühiskondlikust läbikukkumisest.

Nr 181 • Oktoober 2018

Riigikaitse ja selle rahastamise praegune olukord on poliitiline läbikukkumine.

Nr 129 • Mai 2014

Kas meie sõjaväelased sobivad üldse täitma oma uut kangelaslikku rolli meie kaitsjatena kõikvõimalike sõjakate inimeste eest, kasutades selleks surmavat jõudu, mis levitab hirmu ja häirib meie elu?

Nr 65/66 • Jaanuar/Veebruar 2009

Erakordne on näha riiki, keda Hamas süüdistab valetamises, Ryanairi tegevjuht hurjutab, Venemaa riikliku propagandakanali boss kiidab ning kes vallandab Euroopa Liidu kohese reaktsiooni, mis ei piirdugi üksnes „sügava mure“ väljendamisega – ja kõike seda vaid 36 tunni jooksul pärast lennundust raputanud kaaperdamist. Millised reaktsioonid ka ei olnud, tuleb tunnistada: Minsk on Moskva väikevennana püüdlikult ja peaaegu eeskujulikult mänginud „paariariikide käsiraamatu“ järgi. Kas saab midagi teha selleks, et ta edaspidi sääraseid tempe ei teeks? Arvatavasti mitte. Seega on parem neiks valmis olla.

31. mai 2021

Venemaa on uuesti välja otsinud ja lagedale toonud vanad "head" Nõukogude valed.

Nr 204 • Veebruar 2021

Kõik strateegia kujundamisel ja teostamisel kasutusel mõisted peavad olema selge sisuga ja sobima kokku meie keerulise tegelikkusega. Vastasel juhul on tegu lihtsalt tulutu moehullusega.

Nr 49/50 • Oktoober 2007
USA
George Friedman. The Next 100 Years: A Forecast for the 21st Century. New York, Doubleday, 2009.

Elu keerulises ja dünaamilises maailmas sisaldab ikka endas tublisti ebakindlust. See jälitab meid lakkamatult ning tekitab tormilistel aegadel erakordset ängi. Me ei tea, mida toob tulevik isegi rahu ja tasakaalu valitsemise ajal, kõnelemata siis juba ajast, mida iseloomustavad sõjad, konfliktid ja muud võimsad ühiskondlikud, majanduslikud ja poliitilised (ning üha enam ka keskkonnaga seotud) kataklüsmid.

Nr 73 • Oktoober 2009