Autor
Kärt Juhasoo-Lawrence
diplomaat
Teemad:
Viimati uuendatud: 10. mrts 2011, 19:48

Venemaa „kaasmaalaste poliitikast” viisakas seltskonnas ei räägita.

Nr 91 • Märts 2011

Kauaaegset pressivabadust nautinud riikides on meediaväljaannetel tavaks oluliste sise- ja välispoliitiliste sündmuste toimumise ajal neid ka kajastada. Lisaks toimuva aktuaalsuse rõhutamisele annab sündmuse kiire vahendamine pressile võimaluse täitevvõimu vahetumalt küsitluse alla võtta. See sunnib selle esindajaid alalises valmisolekus olema, et oma töö kohta selgitusi anda. Selline demokraatia valvuri roll ei kuku Eesti meedial alati hästi välja, kahjuks ka teemade puhul, kui see oleks hädavajalik.

Nr 8 • Mai 2004
Jeremy Rifkin. The European Dream: How Europe’s Vision of the Future Is Quietly Eclipsing the American Dream JEREMY P. TARCHER/Penguin, New York, 2004. 434 lk

Need, kellele meeldib John Lennoni laul “Imagine”, unistajate ja idealistide lemmiklugu, ehk ka teavad, et seda peetakse üheks lääne kultuuri kauneimaks tulevikuvisiooniks. Lennoni maailmas pole enam sõdu, sest pole enam agressiivset rahvusriiklust ning tõe monopoli nimel võistlevaid ideoloogiaid ja religioone; inimesed naudivad seal hetkes elamist ega kraba pidevas ilmajäämishirmus üksteise eest hüvesid ära; seal pole puudust ega nälga, sest Maa ande jagatakse üksteisega vennalikult.

Nr 18/19 • Märts/aprill 2005