Indrek Tarand
Autor
Indrek Tarand
poliitikavaatleja
Teemad:
Viimati uuendatud: 04. veebruar 2014, 17:02

On käes aeg tõstatada täie tõsidusega küsimus Euroopa relvajõudude loomisest.

Nr 125/126 • Veebruar 2014

Tallinna toomkirikus peeti 23. oktoobril emeriitpraost Evald Saagi maise tee lõppemisel jumalateenistust. Teisel pool Atlandi ookeani, Washingtoni katedraalis peeti jumalateenistust Paul Henry Nitze lahkumise puhul. Kuid peale matuseaja on veel midagi, mis neid pea saja-aastaseks elanud mehi ühendab. Nii oli Evald Saag õpetajaks ja mentoriks arvukatele eestlastele ning kindlasti oli tema elu üks tähtsamaid tegusid Tallinnas Usuteaduste Instituudi asutamine, mis tagas eesti kiriku jätkusuutlikkuse ka nõukogude okupatsiooni ajal.

Nr 14 • November 2004

“Saksa kindral, inglise keel ja Prantsuse tuumarelv!" on loosung, mille all tuleb lõpuks luua Euroopa ühendatud kaitsejõud. See alluks Euroopa Parlamendi ja Euroopa Ülemkogu otsusele, aga viimase puhul tuleb teerajalt kõrvaldada konsensusnõue. Vaid nii on võimalik tühjast Euroopa kaitsevõimest luua vähemalt pooltäis klaas.

13. juuni 2023

Eestil on Euroopa Liidus tehtava koostöö kaudu võimalus olla Kurdi riigi ämmaemandaks.

Nr 152 • Aprill 2016

Indrek Tarand ja Marek Stranberg leiavad, et Eesti peaks asuma toetama USA senaatorite John McCaini ja Joseph Liebermani initsiatiive, mille eesmärkideks on kliimahooldus ja Venemaa väljaviskamine G8st.

Nr 20 • Mai 2005
Roger Boyes, "Meltdown of Iceland." Bloomsbury Publishing, London, New York and Berlin, 2009.

Icesave on saanud panganduskrahhi suuremakski sümboliks kui Parex Banka või Lehman Brothers. Just sellesse imelisse, igavesti raha tootvasse süsteemi paigutasid kõrge intressilubaduse mõjul oma raha Hollandi, Suurbritannia ja ka Saksa hoiustajad. Mis juhtus, on hästi teada, kuid selgust pole viisis, mil moel tekkinud olukord ära klaarida.

Nr 81 • Mai 2010