Eerik Marmei
Autor
Eerik Marmei
Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse teadur
Teemad:
Viimati uuendatud: 01. mrts 2018, 00:00

USA presidendi Trumpi uus rahvuslik julgeolekustrateegia.

Nr 175 • Märts 2018

Eestile on liitlassuhe Ameerika Ühendriikidega jätkuvalt oluline.

Nr 171 • November 2017

Enne USA presidendivalimisi läbi viidud küsitlused ja meediakajastused näitasid, et enamus Euroopa riikide avalikkusest soovis demokraadist senaatori John Kerry võitu. Selle enamuse pettumuseks juhib järgmised neli aastat Ameerika Ühendriike aga jätkuvalt president George W. Bush. President, kelle selja taga on üle poole valijatest, viimase poole sajandi tugevaim toetus kongressis, kelle riik on võimsaim majandusjõud ja kelle sõjalised kulutused moodustavad NATO 570 miljardist 400 miljardit dollarit, ei pea ei sise- ega välispoliitikas kompromisse tegema, kui ta seda ei soovi.

Nr 15 • Detsember 2004
Timothy Garton Ash. Free World. America, Europe, and the Suprising Future of the West. Random House, N.Y., 2004. 286 lk.

Tuntud Briti mõtleja ja akadeemik, Oxfordi St. Anthony kolledži Euroopa õpingute keskuse ja Stanfordi Hooveri instituudi külalisprofessor, on lisaks senisele seitsmele raamatule üllitanud teose, mis igale välispoliitika huvilisele võiks huvi pakkuda. Me kõik teame, et 21. sajandi algus on kaasa toonud palju pingeid Lääne ehk Euroopa ja Ameerika suhetes. Selletõttu on T. G. Ashi raamat eriti ajakohane lugemine neile, kes soovivad paremini mõista Lääne või Läände kuuluva “meie” omavahelist nääklemist, tegelikke ja sisulisi ohte ja väljakutseid ning probleeme ja võimalusi nendele ohtudele ja väljakutsetele vastu seista.

Nr 18/19 • Märts/aprill 2005