Jäta menüü vahele
19. jaanuar 2023

Uues kuues Diplomaatia

Diplomaatia hakkab oma artikleid avaldama ainult veebis. Nii saame Eesti välis- ja julgeolekupoliitikale olulisi teemasid kajastada operatiivsemalt ning pakkuda lugejale rohkemat.

Merili Arjakas
Merili Arjakas

Diplomaatia peatoimetaja ja RKK nooremteadur

Tänavu tähistab Diplomaatia oma 20. ilmumisaastat. Just nii kaua oleme hoidnud silma peal välis-, majandus- ja julgeolekupoliitikal, mille olulisemaid teemasid on Eesti lugejale põhjalikult lahti seletanud nii kohalikud eksperdid kui ka välisanalüütikud. Ikka nii, et Eestile olulised küsimused oleksid alati esil, aga kõrvale ei jääks ka ka mujal maailmas toimuv, sest 21. sajandi üleilmastunud võrgustikes jõuavad järellainetused meilegi.

Sellest aastast ootab Diplomaatiat ees aga suur muutus. Kui varem ilmus ajakiri trükiväljaandena, mille juures oli ka koduleht, siis nüüd hakkame artikleid avaldama ainult veebis. Nii saame tagada, et lugejani jõuavad operatiivselt värsked artiklid rahvusvahelistest sündmustest, nende tagamaadest ja tulevikuprognoosidest. Jätkuvalt on Diplomaatia eelisteks põhjalikkus ja võimalus võtta vaatluse alla arengud, mis igapäevameedia kiires infovoos kahe silma vahele jääks. 

Vormis võib olla muutusi, aga sisuline eesmärk on Diplomaatial alati olnud üks: rahvusvahelise poliitika protsesside üksikasjade selges keeles lahtiseletamine, et teritada siinset arutelu ja aidata kaasa väärt otsuste tegemisele

Uus Diplomaatia jätkab juba tuntud headuses kommentaaride ja analüüside avaldamisega. Senisest enam paneme rõhku intervjuudele maailma mõttekodade teadurite ja ülikoolide õppejõududega, sest just oma sõnadega rääkimine võimaldab keerulisi teemasid lihtsasti edasi anda. Vormis võib olla muutusi, aga sisuline eesmärk on Diplomaatial alati olnud üks: rahvusvahelise poliitika protsesside üksikasjade selges keeles lahtiseletamine, et teritada siinset arutelu ja aidata kaasa väärt otsuste tegemisele

Ukraina tähtsust ei saa ülehinnata, seega hoiame kätt pulsil seal toimuval nii sõjalisest kui poliitilisest vaatest. “Kas on lootust lõpetada sõda Euroopas?” küsibki uue Diplomaatia avaloos julgeolekuekspert Rainer Saks, kes hindab Ukraina sõja arengustsenaariume. 

Selle kõrval vaatleb Diplomaatia sõja mõjusid maailmale avaramalt, sest lisaks liitlaste tundmisele peame teadma, kuidas nähakse Euroopas toimuvat Ida-Aasias või Ladina-Ameerikas. Jätkuvalt on olulised ka majandus- ja energiaküsimused.

Seotud artiklid