Riina Kaljurand

Koosseisuväline teadur

Riina.Kaljurand@icds.ee

Riina Kaljurand on Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse koosseisuväline teadur. Tema uurimisvaldkondadeks on Läänemere julgeolek, Põhja-Balti kaitse- ja julgeolekukoostöö ning Venemaa pehme jõud.

Riina on õppinud riigiteadust ja sotsiaalantropoloogiat Stockholmi Ülikoolis ja Belfasti ülikoolis, The Queen’s University of Belfast ning tal on Stockholmi Ülikooli magistrikraad riigiteaduses.

Riina on töötanud Eesti Välisministeeriumis aastatel 1993-1997 ning selle aja jooksul olnud välisteenistuses Eesti saatkonades Oslos ja Stockholmis. 2002 aastal oli ta lühikest aega Stockholmi Ülikooli juures ametis teaduri assistendina. 2002-2003 töötas Riina SIDA (Swedish International Development Agancy) poolt koordineeritud projekti „Avaliku halduse reform” raames Kiievis. Aastast 2004-2007 töötas Riina Eesti Kaitseministeeriumis, sellest kaks ja pool aastat kaitseministeeriumi kantsleri abina. 2007-2012 oli Riina Kaljurand Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse direktori asetäitja.

Autori artiklid

Vendadele appi

Sellist pealkirja – “Vendadele appi” – kannab käesoleva aasta kevadel Rootsi Kuningliku Sõjateadusakadeemia poolt välja antud artiklite kogumik, kus kogenud…

Loe rohkem